Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
cz

Animovaný televizní seriál Labyrint světa a ráje srdce

16.01.2020 zdroj: Geofotr

V listopadu roku 2020 si budeme připomínat výročí 350 let od úmrtí významné české osobnosti – Jana Amose Komenského. Pro tuto příležitost tvoří Spolek České studny v koprodukci s produkční společností FILM21 animovanou adaptaci nejznámějšího Komenského literárního díla – Labyrint světa a ráje srdce.

Záměrem projektu je využít popularitu Komenského a předat českému národu jeho poselství atraktivní a zábavnou formou animovaného seriálu. Tvorba seriálu navazuje na předchozí projekty duchovního dědictví, kterými byly osloveny široká veřejnost a školy. V roce 2015 to byl projekt Husovy stopy (zapojilo se 600 škol), v roce 2018 projekt Staleté kořeny k výročí vzniku ČSR (osloveno přes 1 milion uživatelů internetu a zrealizováno 750 vzdělávacích programů na základních školách).

V producentském záměru je zahrnuto i vytvoření zábavné hry v rámci aplikace Geofun pro interaktivní využití v prostoru internetu.

Hlavní zdroj financování nyní zajišťují soukromí dárci z České republiky prostřednictvím fundraisingové a crowdfundingové kampaně. Počítá se s podporou nadací, církví, spolků a mnohých jednotlivců, kterým se tato myšlenka oživení odkazu Jana Amose Komenského zalíbí. Pokud projekt zaujal i Vás, tak je možno ho finančně podpořit přes bankovní účet Českých studní: 2300302405/2010 V.S. 111 . Děkujeme!

Animovaný televizní seriál Labyrint světa a ráje srdce, zdroj: ČESKÉ STUDNY z. s.

Dokumenty

Loading the player ...